Týdenní plán 6. třídy

Poslední prosincové hodiny českého jazyka jsme prožili ve znamení Vánoc.
Při slohu jsme napsali dopis Ježíškovi, při mluvnici nám p. učitelka nadiktovala pár vět týkajících se zimních svátků. Na nich jsme si zopakovali pravopis (např. psaní velkých písmen) a při literatuře na nás čekaly soutěže. Ve dvojicích jsme luštili různé rébusy, křížovky, osmisměrky, vymýšleli vánoční abecedu (slova tohoto období od A do Z), hádali správné odpovědi v testu o zvycích a tradicích nejen u nás, ale i ve světě, skládali jsme rozstříhané obrázky známých pohádkových postav, vzpomínali na filmy se zimní tématikou… Třídní soutěž vyhrála po napínavém boji dvojice Tadeáš + Dan. Gratulujeme!!

V pátek 22. 12. 2023 jsme šli stejně jako žáci ostatních tříd do kostela, abychom si poslechli několik varhanních skladeb v podání paní Ludmily Prchalové z Přimdy a  společně si zazpívali dvě koledy. Pak jsme zašli nakrmit mrkví zvířátka. Po návratu do školy jsme si uvařili čaj a připravili výborné chlebíčky s vajíčkovou pomazánkou. Ochutnali jsme navzájem i cukroví, které jsme si přinesli z domova. Nakonec jsme si rozdali dárky a popřáli krásné Vánoce!