Detektivní fotopátračka, setrvačníky z knoflíků, hry ve spojených odděleních atd.

Malí detektivové z prvního oddělení hledali předměty v družině, které byly vyfocené pouze v detailu. Měli na to dva dny a třetí den bylo vyhodnocení výsledků.

V každé volné chvilce děti roztáčejí setrvačníky z knoflíků. Je to jednoduchá fyzikální hračka, která procvičí prsty a trpělivost. 
Na výrobu děti potřebují velký knoflík s dírkami, kterými provlečou bavlnku. Pak zatočí knoflíkem, až se nit zamotá. Taháním za opačné konce bavlnky vyrovnávají ztráty energie (zatočení) a pohyb knoflíku se tak stává nekonečným.Jelikož tento týden se na hodinku odpoledne spojuje 1. a 2.oddělení, mohou starší kamarádi pomoci mladším a zahrát si hry ve skupinkách, které jindy nejdou uskutečnit. A protože jsme dnes nemohly ven, jelikož děti neměly suché oblečení z dopoledního pobytu venku, tak jsme si zas po roce zahráli klasickou hru "Město, jméno...".Kdo chtěl, mohl si vybarvit zimní palčáky.