Ve čtvrtek se děti v 1. oddělení družiny konečně už dozvěděly, co ukrývá stará truhla. Následovala slíbená párty, hry venku i s mladšími kamarády z přípravky. V pátek jsme to opět roztočili a uskutečnila se další pátrací výprava.

Ve čtvrtek po obědě a četbě z nové knihy na pokračování o detektivu Frantíkovi Případy malého detektiva jsme konečně otevřeli starou truhlu. Byla plná dobrot a hlavně nových hraček a materiálů na tvoření. Pak následovala hračičková, taneční a sladká párty, kdy jsme se pořádně vyřádili a nasmáli.Krásné odpoledne jsme ale netrávili uvnitř a brzy jsme pokračovali venku. Nejvíc děti bavila hra s padákem a pružným látkovým válcem.V pátek jsme zažehlovací korálky využili k tvoření trochu jinak než obvykle. Udělali jsme z nich káči a pořádně jsme to v družině roztočili.Pátrači se pak vydali na další výpravu za Stráž. Museli jsme prozkoumat, jak to bude letos s úrodou kaštanů a lískových oříšků. Na cestě jsme si v krásném svěžím stínu zahráli pohybové hry.Foto a videa: J. Pachlová, R. Chramostová, Péťa Černý (červený válec) a Markétka Cihlářová (padák)