Různorodé družinové aktivity od úterý do čtvrtka. Poznávačka v lese a u rybníka. Pokusy a hry s nesmáčivým pískem. Máme tu opravdu děti hodné jako andílky? Placky. Jaké zase placky?

V úterý se děti z 1. oddělení družiny vypravily za poznáním do lesa a k rybníku. Ve středu si děti z přípravné třídy užily svoji hodinku v 1. oddělení s pokusy. Tentokrát zkoumaly nesmáčivý písek. 
Opět se iPad občas ocitl v rukou předškoláků (hodně natočených nohou i stropu :D).Pak si předškoláčci dělali zábavné portréty :)Ve čtvrtek se nesmáčivý písek dostal do ruky prvňákům a nakonec i na chvíli druhákům. Ve videu uvidíte autentické záběry z pokusohraní s předškoláčky a prvňáčky:Poznámka k pokusohraní: 
Aqua sand (nesmáčivý písek) – nanotechnologie z hračkářství. Experimentovat s tímto pískem je velmi zábavné. Kromě sypání a lovení písku, můžeme vrstvu písku pokapat a pozorovat na ní kapky vody (tzv. lotosový efekt). Vytvoříme-li vrstvu písku na povrchu vody a vložíme do vody prst obalený tímto pískem, prst zůstane suchý. Zbavit Aqua sand jeho „kouzelné“ vlastnosti můžeme promytím v saponátu. V podstatě se jedná o normální písek, jehož každé zrníčko bylo pokryto vrstvou nanočástic. Díky tomu je písek nesmáčivý  = hydrofobní a po nasypání do vody a jeho opětovném vylovení je stále sypký.

Kdo chtěl při bouřce a dešti tvořit, mohl si udělat placku. Nepekli jsme a ani nesmažili, ale děti malovaly na zbytky dřevěných placek.