Co se dělo minulý týden v prvním oddělení družiny, pokoušení s předškoláčky, také něco zapomenutého a už adventní přípravy.                                    

Čarodějná parta stále hledá čaroděje Škarohlída. Jedno kouzlo se nepovedlo a potřebovalo pořádně napravit. V rámci kouzla jsme si povídali o domech, příbytcích, rodině, kde to máme rádi atd. Kouzlo se pak vyvedlo a zavedlo nás zase o kus dál, abychom Škarohlída polapili.Pokud to jde, jsme venku. Nedávno jsme studovali neživou přírodu. Co jsou to horniny a co nerosty? 

Smíchu a legrace není nikdy dost. Hodně se nasmějeme při hře Šklebíci nebo při Veselých otázkách a odpovědích nebo při různých pohybových hrách. Při hře Šklebíci procvičujeme mimické svaly, které jsou důležité pro správné mluvení. Užije se s ní spousta zábavy a děti ani netuší, že provádějí orofacionální cvičení. Některá cvičení můžete s dětmi vyzkoušet i vy.Ve středu proběhlo pravidelné pokusohraní s dětmi z přípravné třídy a pak si pokusy na téma vzlínání a povrchové napětí mohly samostatně vyzkoušet i ostatní děti z prvního oddělení.

Poznáte z obrázku, co čteme po obědě?Pomalu jsme začali s adventními přípravami. A nakonec pár fotografií, které se zatoulaly a byla by škoda nevidět oceněnou skupinku za splnění úkolů.