Čarování, odměňování, zkoušení, propojování hemisfér, ale i zahradničení... Prostě družinové "čárymáry"

V čarodějné škole děláme různá cvičení na propojení hemisfér. Tato cvičení ovlivňují část mozku, která se nazývá Corpus callosum (Kalózní těleso). Toto těleso má na starost soustředění, dlouhodobou paměť, koordinaci pohybu rukou, rozvoj jemné motoriky nebo proces čtení a psaní. A to každý čarodějnický učeň přeci musí zvládat. Na některá cvičení a aktivity se můžete podívat například SEM.


Za dokončení úkolů dostávají malí čarodějové modré korálky nebo kamínky. Ti, kteří chyběli, si mohou různé aktivity také postupně dodělávat.Nečarujeme pouze s čarodějem Modromírem, ale i s využitím technologií. Oživovali jsme pomocí AR aplikace obrázky. Pomocí "zaklínadla" QUIVER, se to podařilo úplně každému. Děti si své oživlé výtvory fotografovaly.

Třetí zkouška čaroděje Modromíra byla docela těžká. Museli jsme vyčarovat šaška. 
Videa natáčely děti, ty jsem pak sestříhala do výsledné podoby.

Vaše děti ale toho dovedou  mnohem více. Dneska odpoledne někteří zahradničili s paní ředitelkou a zasázeli levandule. Nakonec jsme ještě upravili vrbovou chýšku.