Malý průlet počátečními družinovými aktivitami a hrami

V prvním oddělení už jsme začali kouzlit. První "kouzlo" bylo o tom, jak dostat velký balónek do sklenice s užším hrdlem:Také jsme začarovali naše ruce, které by měly umět pomáhat, tvořit, pracovat, ale určitě ne ubližovat:Malé odměny od čaroděje Modromíra si bude každý schovávat ve svém vlastním pytlíčku:Ráno i odpoledne děti hodně baví modelování, ale už se naučily i pár nových her nebo třeba byly na vycházce apod.:Děti ve druhém oddělení, než se všichni sejdou a jdou ven, nejvíce baví vytvářet z lega:Také jsme se začali učit čarodějnou hymnou pro tento rok. Můžete se s dětmi už naučit slova a možná někdo chytne i melodii. Nápěv na tuto píseň ZDE.

Čaroděj Modromír aneb Čarodějná parta

Čaroděj Modromír

bílý má vous i knír.

Kouzlení je práce těžká.

Kdopak mu pomůže,

když už sám nemůže

a vykouzlí třeba ježka?

Ve škole je plno dětí,

kdopak tam pro ně doletí?

"Já jsem starý netopýr,

posílá mě Modromír".

Budeme čarovat,

na strašidla si hrát.

No, to bude pozdvižení!

Abrakadabraka,

vzbudíme i draka,

vždyť nemusí pořád jen spát!

Kdo nezná Řád kočky bílé,

naučí se během chvíle - třeba:

Jak vykouzlit rytíře,

to je vážně k nevíře!
 

Čaroděj Modromír

bílý má vous i knír.

Kouzlení je práce těžká.

Kdopak mu pomůže,

když už sám nemůže

a vykouzlí třeba ježka?

Modromír je spokojený.

Nuda zde určitě není!

Kouzlíme si pro radost,

je nás tady na to dost! 

Ještě nemáš účet? Registruj se

Přihlásit se