Jak jsme se začali seznamovat v 1. oddělení družiny a vůbec s družinou. A kdy už začnou ty čáry a máry?

Ve čtvrtek a v pátek se začala seznamovat čarodějná parta z 1. oddělení družiny. Nebyli jsme úplně všichni, někdo se na vstup připravuje pozvolněji a doma, ale jak to vypadá, bude čarodějů víc, než je možné. To budeme muset potom také kouzlit, abychom všechny adepty umístili do správného oddělení.

Níže je pár momentek z ranní docházky, kde se setkávají mladší i starší kamarádi v 1. oddělení družiny. Mají možnost si společně zahrát stolní a společenské hry, kterých máme  velmi mnoho na výběr. Mohou se v klidu nasnídat. Mohou si stavět, povídat, odpočívat, hrát si, klidně se i učit...Ve čtvrtek a v pátek jsme hezká a slunečná odpoledne nechtěli trávit v místnosti, ale v pátek po obědě jsme se přece jen chvilku v družině zdrželi s obvyklým programem. A hned z mých úst zazněly tři pochvaly. První byla za to, že děti opravdu pozorně poslouchaly odpolední četbu a ještě jsme se při ní hodně nasmáli. Druhá pochvala byla za to, že děti perfektně zvládly už první písničku s pohybem Když jsi kamarád. Třetí pochvala zazněla za společnou činnost při vzpomínání na prázdniny a léto. Děti si samy vyzdobily nástěnku v družině.Protože je nás hodně, trávíme čas venku zatím jen před družinou na hřišti. Časem se ukáže, zda-li bude možné chodit na výpravy okolo Stráže, které v minulých letech patřily u dětí k nejoblíbenějším činnostem.Také nás čeká ještě hodně práce na dodržování pravidel v družině. Uvidíme, až budeme opravdu všichni, jak bude naše velká skupina fungovat.
A kdy se začne čarovat? 

Abraka dabra, čáry máry,

láry fáry, hrnky brnk,

dráček už čeká a princ ufrnk,

kambala papala, čimborál,

abraka čabraka, co bude dál? 

To se uvidí, jestli dokážeme vykouzlit tu správnou čarodějnou partu s dodržováním pravidel, aby se všem malým čarodějům v družině líbilo, byli spokojení a cítili se bezpečně.

První oddělení je vymalováno, vybaveno novým nábytkem a vznikl v něm i čarodějný koutek. Děkuji všem moc za pomoc s přípravou (panu Petru Novákovi za vymalování čarodějného koutku, panu Jiřímu Pachlovi za čarodějnou písničku k naší hře, sestře paní zástupkyně Martiny Tokarové za ušití kouzelných pytlíčků, www.carodejnickaskola.com).První oddělení má na starosti paní vychovatelka Jarka Pachlová s paní asistentkou Helenou Ondřichovou. Druhého oddělení se opět ujala paní vychovatelka Alena Říhová. V určitých časech budou oddělení podle počtu účastníků propojena a to ráno a od 15. hodiny odpoledne.