Na svatého Valentýna prý zamrzne i kolo mlýna... Co se ještě děje na svatého Valentýna? A co se dělo 14. 2. v družině?

Další pranostiky pro den 14.2. 

Na svatého Valentýna zima sílit počíná.

Svatý Valentýnek - jara tatínek.

Je-li na svatého Valentýna hvězdnatá obloha, bude pozdní jaro.

Valentýnské zimy formani se bojí.

Když se na Valentýna napije z koleje pták, tak se na Matěje z ní napije vůl.

Na svatého Valentýnka sej přísadu do záhonka.

Svatý Valentýn pouští mrazy a sněhy hází.

Na svatého Valentýna nemá hospodyně nasazovat husy na vejce; nebudou prý dobrá housata.

Na svatého Valentýna zima sílit počíná.

Na svatého Valentýna zamrzne i kolo mlýna.

My jsme dnes v družině nezamrzli, sluníčko nás docela hřálo a nejen přes okna, ale i venku. A hřála nás také "valentýnská zamilovanost" :)Srdíčkové vyrábění dnes ovládlo 1. i 2. oddělení družiny:V prvním oddělení jsme opět kouzlili a dělali dobré skutky s čarodějem Modromírem. A protože prvňáčci ještě neměli možnost pohrát si s vyčarovaným "pokladem", tak dneska mohli prozkoumat nové hry a stavebnice:A po tvoření a hraní rychle ven na valentýnské sluníčko: