Tento týden tráví čas děti z družiny ráno i odpoledne venku. Sází, udělaly praktické recyklované hmyzí domečky do sadu a na hraní je času také dost.
Stále se snažíme celý družinový čas trávit venku. Různé aktivity z tohoto týdne jsou už v příspěvku TADY. A další fotografie z některých dalších aktivit jsou v tomto článku.

Hmyzí domečky z plechovek jsme pro větší parádu ještě obmotali vlnami a děti plechovky naplnily různým suchým materiálem, který našly okolo školy. Některé plechovky ještě čekají na svoji náplň. Domečky pro hmyz jsou v zahradě nejen zdobné, ale též praktické. Přilákají hmyz, který se postará o opylování, pomůže ale i v boji se škůdci. Velký domeček chystáme před první pavilon.Pokračovali jsme také v osazování záhonu před 1. pavilonem. S družináčky jsme mezi vyvýšené záhony zasadili zimolezy kamčatské = kamčatské borůvky. Letos ještě ne, ale třeba už příští rok budou touhle dobou děti zobat první úrodu. Zasadili jsme i semenáčky slézu a zaléváme a zaléváme :)Mezitím je čas na volné hry nebo naučení se nových zábavných her. Oblíbenou se stala hra Bruslařka. Opravdu jsme v parném odpoledni nebruslili, ale zahráli si hru s hmyzí tematikou. Bruslařka (vodní ploštice často zaměňovaná s vodoměrkou) loví v naší hře pomocí stříkačky s vodou, a tak je o legraci i osvěžení postaráno. Čekají nás ještě různé vodní pokusy.
Ještě nemáš účet? Registruj se

Přihlásit se