Děti v družině v tomto týdnu poznávaly důležitost hmyzu pro náš život a inspirovaly se jím i při svých hrách a tvoření.


V pondělí jsme věnovali celé odpoledne poznávání hmyzu v přírodě. Lovili jsme vodní hmyz a smýkacími sítěmi i hmyz na louce. Článek s videem a fotografiemi ZDE- Máme rádi hmyzáky.

V úterý děti dotvořily plakát Poznáváme hmyz, který reflektoval pondělní akci a vycházel z ní.Ve středu jsme začali hmyz programovat :D. Prvňáci i druháci už umí naprogramovat robotickou včelku Bee Bot. Včelky s námi chvilku v družině zůstanou. Dnes zkusily děti včelku naprogramovat tak, aby si s ní mohly společně zatančit.Ve středu a ve čtvrtek jsme tvořili brouky. Děti inspirováni přírodou a obrázky různých brouků si vytvořily svého vlastního brouka. Navrhovaly, stříhaly, malovaly, lepily, dotvářely... S brouky vzniklo "malé" video - animace v aplikaci Stop Motion a společně jsme broučky nechali "žít" na nástěnce u družiny.


Četli jsme si legrační příběhy, kde se hmyz vyskytoval.