Inspirace ptactvem. Sovičky, ptáčci Balancáčci, poznávání ptáků, pták roku, ptačí hry, ptačí výzvy v rámci eTwinningového projektu aj.
Děti z prvního oddělení družiny (1. a 2. třída) v tomto týdnu poznávaly život ptáků, inspirovaly se ve svém tvoření ptactvem a v neposlední řadě se zapojily i do ptačích výzev v rámci eTwinningového projektu Žijeme zeleně.

V pondělí plnily úkol jedné ptačí výzvy kamarádů z Bělehradu (Srbsko), kdy měly vytvořit sovu z roličky toaletního papíru:V úterý se do bádání zapojili družinoví koumálkové, povídali si o těžišti, rovnováze a vytvořili si ptáčka Balancáčka. Více i s videem ZDE.

Ve středu se děti učily poznávat různé skupiny ptáků - těch, které žijí u vody, těch, kteří žijí v lese a u lesa, těch, co běžně potkáváme na zahradách, parcích, městech... Pracovaly ve skupinkách a každá skupina vytvořila pomůcku na poznávání ptáčků. Dvě můžete vidět na chodbě před družinou, své znalosti si tak mohou opakovat i ostatní žáci. Jedna skupinka ptáčků zůstala v místnosti družiny.Ve čtvrtek se naším tématem stal pták roku 2021 a to KÁNĚ LESNÍ. Materiál ve formě plakátu jsme vystavili opět na chodbě před družinou a koláž zaslali jako splněnou další výzvu kamarádům do Chorvatska. A v neposlední řadě jsme si zahráli uvnitř i venku spoustu her inspirovanou ptačím životem.