Venku i vevntitř je stále ráno a odpoledne o zábavu, učení a hry postaráno. Střípky nejen z čarodějného odpoledne...

Páteční čarodějnické odpoledne jsme věnovali zábavným aktivitám - malí čarodějničtí učedníci házeli pařátky do kotle. Učili se spolupracovat v různých týmových aktivitách (viz fotografie). Samozřejmě nechyběla odpolední procházka do okolí Stráže a sledování, co se děje v přírodě.Třeťáci také jedou na tvořivé vlně a přeměňují své nasbírané přírodní poklady. Tentokrát s paní Evičkou tvořili barevné šnečky.Ráno v družině bývá prostor na naučení se nových her. Děti rády hrají karetní Catan ("osadníky"), relaxují se žraloky nejraději v karetní bitvě - Žralovci. Prvňáčci podlehli hráčskému kouzlu Carcassonne. A nehrajeme jen hry komerčně vyrobené, ale i své vlastní - jako třeba Tvorba novotvarů - neologismů. Při téhle hře jsme se hodně nasmáli a mozkové závity se nám při ní pěkně protáčely.