Jak se mají prvňáčkové odpoledne v družině? Čtou si, hrají hry, dodržují tradice, vyrábějí, těší je sníh...

Nejdříve jsme si došli do knihovny vybrat knížku, kterou budeme číst na pokračování po obědě. Vyhrál Policejní křeček od Daniely Krolupperové. Někteří prvňáčci si dle svého vybrali i knihu na doma. 
Do družiny dostáváme časopisy Sluníčko a Mateřídouška, tak jsme se probrali staršími i novějšími čísly a děti si opět dle svého zájmu vybraly, co vyzkoušejí: vystřihovánky, hlavolamy, obrázkové čtení... Nakonec jsme si udělali nástěnku z filmových plakátů a povídali si o dětských filmových hrdinech.
Hrajeme rádi i další hry na tvorbu slovní zásoby (Abeceda) nebo pro počáteční čtení (Veselé věty).Dneska 6. 1. jsme si připomněli obchůzky Tří králů. Jaká je tradice, jak lze přispět i v dnešní době. Děti si vytvořily koruny a šly alespoň "koledovat" do ředitelny :) Děkujeme paní ředitelce za "koledu". Venku bylo sice mokro, ale sníh děti láká ve všech podobách, tak jsme si i ten na chvíli užili.