Jak se v družině proháněly sněhové vločky, rozpoutala se metelice, proběhla koulovačka a i na sněhuláky došlo... Dneska jsme se snažili přivolat zimu a s ní i zimní radovánky do naší družiny. Povídali jsme si jaký je sníh, co umí... Děti se proměnily ve sněhové vločky a pořádně to ve družině zasněžily. Zimu si jsme si dále navodili zazpíváním všech písniček o zimě, co známe. Přišla řada i na dělání koulí, nakonec jich byla pořádná hromada. A protože venku byla tma tmoucí, tak jsme zhasli a představili jsme si, že jsme v noci na sněhové pláni a pomocí koulí jsme vytvářeli různé zvuky. Pak už se strhla velká koulovačka! Došlo také na dělání "sněhového" andílka.
Co by byla zima bez sněhuláka. Děti si je udělaly do zásoby a každý svého. I pohled do sadu jsme zasněžili, protože malí zimní čarodějové namalovali zimu na skleněnou výplň dveří vedoucích do sadu u družiny.