Ve středu 11. 12. proběhlo v prvním oddělení družiny projektové odpoledne Vysejme si Vánoce s paní Kateřinou. Děti se dozvěděly spoustu zajímavostí o zvířátkách v zimě, připravily dobrůtky pro ptáčky a nakonec si vyrobily ozdoby z papíroviny s překvapením.

Projektový den jsme nazvali Vysejme si Vánoce a realizovali jsme jej právě v čase před Vánoci a zimním období, kdy v družině sledujeme změny v přírodě. Do naší družiny jsme si pozvali zkušenou realizátorku ekoprogramů Mgr. Kateřinu Dvořákovou, která vystudovala systematickou zoologii a ekologii se zaměřením na entomologii na Přírodovědecké fakultě Masarykovy Univerzity. 

Společně jsme se domluvily na obsahu a realizaci projektového dne. V úvodní části odpoledne se děti pomocí her seznámily, jakým způsobem přečkávají zimu různí živočichové, co v zimě potřebují a jaká znamení o jejich pobytu můžeme najít a vyrobili jsme něco dobrého ptáčkům.
V další části programu se děti naučily, že vánoční výzdobu si můžeme udělat ekologicky a pomocí recyklace, a tak nezatěžovat životní prostředí. Vytvořily si papírovinu a do té přidali „kouzelnou“ přísadu, což byla různá semínka (topolovka, špenát jahodový, afrikán, řepík). Největším bonusem této aktivity je, že má přesah až do jarního, resp. letního období, kdy s žáky vánoční ozdoby zasadíme a necháme se překvapit, co dobrého k snědku nebo jaká květina nám vyroste.