Ano, ano, už se to blíží a my se v družině připravujeme na období strašidelné, období halloweenu.
Učili jsme se překonávat své strachy. Zaháněli jsme strašidla písničkami a nakonec jsme se naučili i něco o svém tělu.

Na pomoc jsme si v pondělí a v úterý přizvali velkou čarodějku Janu a pořádně jsme to rozjeli.

V pondělí se celá družina postupně proměnila ve strašidelný les i s bažinou. Veselí kostlivci, které děti poskládaly, zaplnili les a také nás naučili znát své kosti. Takže děti už ví, co je a kde je lebka, páteř, žebra, klíční kost, pánev atd.

V úterý ráno děti přidaly do lesa pavouky a netopýry. A po obědě to vypuklo. Chtěli jsme se naučit překonávat své strachy. Když jsme chtěli začít veselou písničkou o strašpytlovi, ozvaly se z naší kouzelné truhly strašidelné zvuky (poslechnout si je můžete ZDE), to tedy bylo něco! Ale my jsme se nedali a sami jsme si vyzkoušeli, že i my umíme strašit a vydávat skřeky, strašidelné zvuky... a postupně jsme strašidla z truhly zahnali. 

Písničku o strašpytlovi jsme si zazpívali i zahráli. Dokonce jsme si zatančili i s kostlivcem :) a nakonec jsme zjistili, že některá strašidla jsou takoví trochu ťuňťové, až uslyšíte ve videu písničku o půdním strašidlu, tak pochopíte proč. A zavěr: My se strašidel nebojíme! Písničkou je zaženeme a ještě se s nimi pobavíme a zasmějeme. Ještě chvíli si strašidelný les v družině necháme a něco dalšího strašidláckého vytvoříme, protože my se už opravdu nebojíme.

Když jsme se dnes po tom strašidláckém učení venčili, tak děti postupně u školy objevovaly roztomilá strašidélka.