I v letošním školním roce se školní družina zapojila do programu eTwinning. Se slovenskými a polskými kamarády budeme po celý rok putovat PO STOPÁCH INDIÁNŮ a v dalším projektu ICT Treasury se zaměříme na využití technologií.
V pátek 4. 10. 2019 proběhlo v plzeňském Centru robotiky slavnostní předávání národních certifikátů kvality eTwinning. Náš loňský projekt Our challenges jej také získal. Děkuji všem zapojeným dětem z družiny za jejich práci a plnění výzev a vedení školy za podporu. Malé odměny pro děti přijdou do Vánoc :)eTwinning je společenství evropských škol. Je to platforma, přes kterou mohou zaměstnanci škol z různých evropských zemí vzájemně komunikovat, spolupracovat, zapojovat se do projektů a sdílet své nápady. eTwinning je největší a nejzajímavější komunita škol v Evropě.
 
Školní družina ve Stráži spolupracuje na devátém společném projektu s tradičním partnerem ze Slovenska - ZŠ Medňanská v Ilavě a s paní učitelkou Jankou Koštialikovou. V mnohých projektech jsme spolupracovali i s dalšími typy škol na Slovensku, v České republice a v Polsku.

Zde historie zapojení školní družiny do eTwinningových projektů:

2011/2012 Naše heslo zní: "Každý je v něčem nejlepší!" (národní a evropský certifikát kvality)

2012/2013 Tajemství stromů (národní a evropský certifikát kvality, na Slovensku národní cena)

2013/2014 Ostrovy objevů (národní a evropský certifikát kvality, národní cena v ČR i SR, finalista evropské ceny)

2013/2014 DOTYK STRATENÝCH ČASOV (národní a evropský certifikát kvality, národní cena v ČR i SR) 

2014/2015 RAČTE VSTOUPIT (národní a evropský certifikát kvality)

2015/2016 TRAJA PÁTRAČI (The three investigators) (národní a evropský certifikát kvality, národní cena SR) 

2016/2017 KOSMOTOUR PROXIMA (národní a evropský certifikát kvality, národní cena SR)

2017/2018 Our challenges (národní a evropský certifikát kvality, národní cena SR)

Spolupracovali jsme i na dalších úspěšných projektech: The European Chain Reaction 2016 (národní a evropský certifikát kvality) a The European Chain Reaction 2017.

Letos jsme zapojení do dvou projektů. Celoroční PO STOPÁCH INDIÁNOV, kde spolupracujeme s naší tradiční partnerskou školou z Ilavy a třemi školami v Polsku. A vyzkoušíme, jak nám půjde spolupráce v otevřeném projektu zaměřeném na ICT, který je zaměřen na předškolní děti a prvňáčky ICT Treasury, kde jsou zástupci 16 školních zařízení z ČR, Slovenska, Estonska, Severní Makedonie, Bulharska či Norska.