... přeskočily děti z přípravné třídy.

Filipojakubská noc a stavění májky
Děti v přípravce si vytvořily čarodějnice, postavily májku, naučily se básničku o ježibabě, podívaly se na pohádku O malé čarodějnici a povídaly si o zvyku na 30. dubna.

Kouzelné fazole
Jestli budou nebo ne, ještě nevíme. Děti dostaly každý tři fazole a pokusí se je vypěstovat. Zatím jsme ve fázi klíčení. Každý se stará o svoji mističku a každý den rosí a pozorují změny.

Nakupování
V rámci tohoto tématu jsme se byli podívat na poště a v obchodě Coop. Děti si v obchodě prohlédly zboží a vyzkoušely si nakupování.

Hračkářství
I když jsme třídili zboží (ovoce a zelenina, pečivo, maso a uzeniny, drogerie, železářství, papírnictví), zkoušeli si zapamatovat nakupní seznam, hmatem zjišťovali materiál výrobků…nejvíce dětem blízké je hračkářství.