To se neptal nikdo z přípravné třídy, ale jeden malý medvídek ...


Pohádka o třech medvědech
Každý přidal ruku k dílu a společně jsme si namalovali děj pohádky.Maminkám k MDŽ
Možná trochu netradičně jsme vytvořili kytičku z krokusů.Trénování barev
Po celé třídě ve dvojicích děti hledaly 10 obrázků stejné barvy. Neměly to ulehčené, musely obrázky pokaždé otáčet a platilo pravidlo - pokud jednu najdu, hned odnesu ke stolečku a hledám dál. Na vítěze čekala sladká odměna.Protiklady
Toto téma nás provázelo celý týden. Přiřazovali jsme obrázky, vyzkoušeli jsme si nazorně na věcech ( těžký/ lehký - činka, pírko; krátký/ dlouhý - provázek; měkký/ tvrdý - míček z látky, plastová kostka; kulatý/ špičatý - nůžky; rychlý/ pomalý - figurky zvířat….), hledali jsme k sobě protiklad s obrázky přilepenými na zádech, vybarvovali a spojovali v pracovních listech a také jsme je namalovali. Poznáte je?