Dneska byl Koumálek pro všechny děti z 1. oddělení ŠD. Děti si "zasoutěžily" a vyzkoušely pokusy s balónky.

Pro zahřátí jsme vymýšleli jak si zazpívat bez zpívání. Jednotlivé písničky jsme předváděli jednoduchým pohybem a zpívali je "v hlavě" :)
Letos jsme si poprvé vyzkoušeli "kvízování" v družstvech. Děti byly moc šikovné a se záludnými otázkami z přírody si vcelku dobře poradily. Při vyhodnocení na ně čekaly malé odměnky od Terezky a z družinové pokladnice.
A pak už děti čekalo pár nápadů na pokusy s balónky: "Jak nafouknout balónek bez nafukování pusou" (nafukovali jsme pomocí reakce sody a octa, teplé vody), "Cirkusový pokus na dostředivou sílu", "Neviditelné síly" atd. Děti dostaly balónky domů, aby mohly pokusy zkoušet i tam.S focením pomáhala druhačka Julinka.

 PS: A dnes přišla zásilka s publikacemi Inspirace do EKO projektů (eTwinning) a jsou tam uveřejněny dvě aktivity z naší družiny.