Umí voda "téct" nahoru? Jak se dostane voda až nahoru vysoko do stromu a do všech lístečků? A na co ještě dalšího Koumálci přišli? Co vše si zkusili? Voda dokáže odporovat gravitaci a stoupat do výšky - třeba zdmi domů. Jak je to možné? Je to vzlínavostí, tedy schopností látek vést kapalinu vzhůru.
Koumálci si dnes vyzkoušeli vzlínavé pokusy a přišli při tom i na další zajímavé jevy. Podívejte se na video a fotografie a vše tam uvidíte. Například pokus "není černá jako černá", kdy využili vzlínavosti ("vodní výtahu") k rozkladu černé barvy, ze savého papíru si vytvořili k dalšímu pokusu knot nebo pomocí vzlínavosti "míchali" barvy...Komentáře   

0 # Hana Pilařová 2020-10-06 18:02
Ve Zlatých Horách v Jeseníkách je jedno místo, kde teče voda do kopce :) Je tam hezky, ale takhle barevně nemaluje :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Ještě nemáš účet? Registruj se

Přihlásit se