Aktualizováno - přidány další fotografie
První Koumálek v novém školním roce. Odpoledne se stala z prvního oddělení družiny laboratoř a v ní bádalo spoustu "koumálků". Dnes se dívali okolo sebe trochu jinak než obvykle.

Za malými koumálky a budoucími badateli a vědátory přišel Koumák, který hledá děti do svého vědeckého týmu. Malí adepti museli projít několikerými zkouškami. Hlavně se učili dívat na věci okolo sebe jinak. V družinové laboratoři si vyzkoušeli mikroskop, různé druhy lup, rozdělovali optické čočky, vyrobili si vodní lupu a zkoušeli jaké je to orientovat se jen hmatem a bádali také venku, kde jim pomáhali iPady.

Ve fotogalerii jsou momentky z "družinové laboratoře". 

 

Fotky z bádání venku jsme s koumálky ráno po schůzce probrali a i vy se můžete podívat na jejich fotografické hádanky:A tady si můžete vyzkoušet vy starší i dospělí, jak se orientujete ve světě vědy. Stanete se Chytrou hlavou a získáte diplom z online Festivalu vědy?
Některá videa jsou opravdu velmi zajímavá. TAK VSTUPTE a nechte se unést světem vědy!