Co se dělo na posledním Koumálkovi v roce 2019? 
Koumálci si udělali sněhovou bouři, i když sice jen ve sklenici. A ještě věštili a luštili.

Venku sníh není, a tak si alespoň Koumálci zkusili udělat sněhovou bouři ve skleničce. Potřebovali k tomu olej, bílou barvu rozmíchanou v teplé vodě a kousek šumivé tabletky. Každá skupinka si udělala svůj pokus. Kdo chtěl, mohl do sklenice přidat třpytky.

K vánočním a novoročním tradicím patří i různé věštění. My jsme vyzkoušeli, jak se chová vosk. Ukázali jsme si, jak taje, jak zase naopak tuhne a toho jsme využili při našem veselém věštění jako obdobě odlévání olova.
Také jsme si vyzkoušeli, jestli máme smysl pro humor a umíme se zasmát i sami sobě. To vše při žertovné věštbě, ke které jsme potřebovali tři kostky. Při tom jsme potrénovali sčítání a četbu krátkých textů.

A protože se kroužek Koumálek blíží do finále a brzy se promění v klub MyslIQ, vyzkoušeli jsme i úkol pro "myslíky" vánoční zakódovaný obrázek.