Další koumálkovské setkání nad tématem "Co umí vzduch"
Přidáno ranní video...

Dnešní schůzku jsme začali focením na nástěnku u hlavního vchodu, kde se představí všechny kroužky, které na škole fungují. Bohužel dnes dva účastníci chyběli, tak s námi na fotce nebudou :(

A hned potom jsme se pustili do dnešního bádání. Co umí teplý vzduch? Dokáže teplý vzduch roztočit vrtulku? Víme, že ano, akorát v době konání kroužku už topení netopilo, tak pokus nebyl tolik přesvědčivý. Budeme jej opakovat následující den, když bude topení pořádně hřát :)

Může délka vzduchového sloupce ovlivnit výšku tónu? Naše frkačky z brček nás o tom přesvědčily. Foukáním jsme rozechvěli nastřihnuté ostré konce brčka, chvějící se sloupec vzduchu v brčku vytvořil zvuk a čím bylo brčko kratší, tím byl tón vyšší.

 Jak se vrtulky vrtěly ráno, když topení hřálo: