Dnes byla devátá lekce a badatelský klub Koumálek se přesunul do druhé poloviny.

Tak jako jsou různorodí účastníci klubu, tak byla dnes i různorodá náplň kroužku. Pro děti byla připravena tři stanoviště. Rozšiřující hry s Bee Boty (robotickou včelkou) jsme měli naplánovány už dříve a slíbené Sphero Mini také stále čekalo, takže konečně dnes se na ně dostalo. Poslední stanoviště bylo naprosto jiné, děti samy vytvářely pokusy z materiálu, který byl k dispozici. Cílem dnešního setkání bylo, aby děti pracovaly samostatně a samy se rozhodly, jakou náplň si zvolí.

1. stanoviště - 3D bludiště pro včelku
Úkol pro Bee Bota včelku: pomocí lega vytvoř pro včelku bludiště a v jeho stavbě a v programování se vystřídej s kamarádem

2. stanoviště - Droid
Úkol pro Sphero Mini: nauč se ovládat tento malý robot pomocí aplikace v iPadu

3. stanoviště - Bublinková láhev a co z toho dalšího vzejde
- vyzkoušejte vlastnosti plastu, popište je
- naplňte zmačkanými plasty z PET lahví sklenici a řekněte, zda-li je ve sklenici vzduch
- pozorujte vzduchové bubliny po naplnění sklenice vodou
- uvědomit si barevnost (skládání barev) výrobku
- vytvořit fotografický záznam
- co se dá dál vytvořit? (děti začaly tvořit jakési vitráže z barevných nastřihaných kousků z plastových lahví a zatavovaly je do fólie)

Děti budou mít vše nadále k dispozici v běžném provozu družiny, takže se budou moci k nějaké činnosti vrátit, rozšířit aktivitu nebo si ji zkusit, pokud dnes vše nestihly.