Po poobědním "strašidláckém běsnění" začali Koumálci bádat nad některými záhadnými jevy. Seznámili se s neviditelnými silami a vyrobili si a zkoumali strašidelný "blivajz".

Dnes se děti ocitly ve spárech elektrostatiky. Elektrický náboj vytvářely třením balónků či brček o vlasy, ty jim pak "vstávaly hrůzou" :). Balónky bez lepidla lepily na zeď atd. Z mikrotenových sáčků si pak vyrobily příšerky přítulné.

Jak na ně? Z mikrotenového sáčku si vystřihly různé tvary, popřípadě dostříhaly chapadélka a dokreslily obličej příšerky lihovými fixy. Třením o vlasy nebo mezi suchými prsty vytvořily elektrický náboj a "přítulnice" se lepily na ruce, holé paže a nechtěly se odtrhnout. Pak příšerky lepily na zeď atd.

A protože bylo dneska celé odpoledne v družině strašidelné, tak nesměla chybět výroba strašidláckého blivajzu. Jak jsme postupovali?

V misce jsme promíchali škrob se studenou vodou, až vznikla hladká hmota. Tu jsme obarvili potravinářskou barvou.
A pak nastalo to pravé experimentování a objevování vlastností této zvláštní hmoty. Když blivajz zmáčknete nebo do něj prudce udeříte je tvrdý a drolivý, když se ho však dotknete lehce, je měkký a poddajný a chová se podobně jako kapalina.