Páteční dopoledne patřilo mezinárodní soutěži Matematický klokan.

Děti soutěžily ve čtyřech kategoriích - Cvrček (2. a 3. ročník), Klokánek (4. a 5. ročník), Benjamín (6. a 7. ročník), Kadet (8. a 9. ročník). Cvrčci řešili 18 úloh, ostatní 24. Úlohy jsou rozděleny do tří skupin, za 3, 4, a 5 bodů. Soutěžící vždy vybírají jednu z několika možných odpovědí. Při správné odpovědi se příslušný počet bodů přičítá, při nesprávné se jeden bod odčítá, při žádné odpovědi se ani neodčítá ani nepřičítá. Aby se nestalo, že někdo ze soutěžících bude na konci hluboko pod nula body, dostává každý Cvrček hned na startu 18 bodů a ostatní kategorie bodů 24. Maximální počet bodů pro Cvrčky je 90 bodů, pro ostatní kategorie 120 bodů.

Jak to celé dopadlo? (pořadí na dalších místech bude k dispozici ve škole):

Kategorie:  Cvrček    
1. Markéta Cihlářová II. 41
  Kamila Kuklíková III. 41
3. Simona Ondřichová II. 40
       
Kategorie: Klokánek    
1. Julie Chovancová V. 74
2. Anna Šulanová V. 63
3. Marie Bejdáková V. 62
       
Kategorie:  Benjamin    
1. Marcus Vávra VI. 36
2. Michaela Rezková VI. 34
3. Alex Siegerová VII. 32
       
Kategorie:  Kadet    
1. Ema Bártíková VIII. 62
2. Jakub Kolář VIII. 57
  Adam Habart VIII. 57