Poslední listopadový den patřil adventnímím dílnám, které jsme letos pojali celoškolně. Děti měly možnost si vybrat, čemu se budou v průběhu dopoledne věnovat. A nabídka byla pestrá.

Korálkování
... to je taková naše stálice. Stejně jako andílci, kteří v této dílničce vznikaly.

Háčkování
... dílnička, kde se děti učily základům práce s háčkem a domů si odnesly stromeček.

Drátování
 ... si zájemci vyzkoušeli už na jaře. Tentokrát se z drátů rodily svícny, andělé či sněhuláci.

Hudební dílna
... byla o společném muzicírování a tvorbě choreografie.

Skleněné svícny
... tvoříme ze zavařovacích sklenic a skleniček. Vyzkoušeli jsme si různé techniky za použití barev, lepidla a cukru. Novinkou bylo gravírování. A jako bonus jsme si vypálili dřevěné ozdoby.

Adventní věnce
... by neměly nikde chybět. Tak se i u nás vyráběly a zdobily.

Svícny
... z přírodnin na slavnostní stůl nebo jako alternativa za adventní věnec.

Vánoční skřítci
... vzali školu útokem. Poslouží jako ozdoby.

Macramé
... novinka v našem repertoáru. Stromky a andílci. A jako bonus přáníčka.

Perníčky
... dílnička, kde je tradičně největší nápor, proto se peklo postupně ve čtyřech skupinách. A škola voněla.

Studený porcelán
... i tady se používaly váleček a vykrajovátka. Ale také štětce a barvy.

Přípravná třída
... se také do projektu zapojila. Děti měly vlastní dílničku a jejich ozdoby a andílky bude moci, stejně jako ostatní výrobky, obdivovat či zakoupit v pátek 1. prosince na Adventním jarmarku před tím, než zazní dětská operka Jezulátko se nám narodilo a než se rozsvítí vánoční stromek. Těšíme se na vás.

foto: Martina Tokarová, Petr Bártík, Aneta Veřtatová, Romana Chramostová, Irena Stuchlíková, Jaroslava Radošová, Věra Koktová