Odpolední hodiny tentokrát patřily historicky druhé Literární kavárně a také zahájení druhé výstavy obrazů Martinky Květové v naší škole.

V literární kavárně se vzpomínalo na knížky, které jsme četli v dětství, luštily se kvízy, psalo se a vyráběly se záložky. Návštěvníci si také mohli prohlédnout záložky, které k nám doputovaly ze Slovenska v rámci projektu Záložka do knihy spojuje školy. A nebyla by to kavárna, aby v ní nevoněla káva a něco sladkého k zakousnutí.

V prostorách kavárny a také v dalších prostorách školy probíhala současně výstava výtvarných a literárních prací našich žáků.

Po 16. hodině byla vernisáží zahájena výstava obrazů Martiny Květové Slyším barevně. Za mihotání světel svíček a barevných lampiček vypadaly školní chodby tajemně. A stejně tak Martinčiny obrazy. S postupujícím světlem se budou měnit. Můžete jejich tajemství objevovat. Výstava potrvá do Vánoc a vy ji můžete každý den zažívat znovu a znovu. Pochlubíte se, co v barevných plátnech uvidíte a uslyšíte vy?

Poděkování patří ...
Janě a Pavle za nápad a realizaci.
Kolegyním pekařkám a cukrářkám za širokou nabídku občerstvení v naší kavárně.
Dětem ze Čtenářského klubu za pomoc s přípravou i během akce.
Hance a Aleně za službu v kavárně.
Honzovi za pomoc s instalací obrazů.
Barunce za instalace (nejen Martinčiných obrazů).
Emě za tóny znějící chodbou.
Vám, kteří jste přišli a strávili s námi jedno odpoledne, které díky tomu bylo méně podzimně pošmourné.