Ve středu 5. 4. proběhly ve škole velikonoční dílny. Jak probíhaly? Co nového se děti naučily?


V dílničce korálkování si mohli zájemci vytvořit velikonoční dekorace z korálků. Někteří využili spíše možnost tvorby šperků.Na výrobu přáníček bylo materiálu dost, každý si vybral, co pro své přáníčko potřeboval.Literární dílnička nabízela možnost psaní originálních básniček s velikonoční tématikou a nebo také výrobu záložek.Kraslice se zdobily různými technikami, malovalo se voskem, lepily se ubrousky, omotávala se vlna a také se barvilo pomocí obarvené rýže.Holky i kluci si mohli ušít tulipán, který nikdy nezvadne.V dílně háčkování bylo původně v plánu vyrobit háčkovaný podtácek. Vzhledem k tomu, že všichni byli začátečníci, naučili se uháčkovat řetízek, kterým potom zdobili vajíčka.Při výrobě velikonočních dekorací se pletlo z pedigu a drátovalo se.Zájemci si mohli uplést pomlázku a vyrobit velikonoční dekoraci z proutí.Ve školní kuchyňce a školním bytě se pekly a zdobily perníčky, voněly tam jidáše, beránek i buchtičky. Také na pomazánky došlo.V dílně blátěné batiky se děti seznámily s významem Velikonoc a následně společně namalovaly dvě plátna. techniku blátěné batiky pak využily také při malování triček nebo tašek.foto: Hana Pilařová, Lenka Lapská, Aneta Veřtatová, Jana Květová, Pavlína Nováková, Helena Ondřichová, Jaruška Radošová, Romana Chramostová, Lenka Vašíčková, Kateřina Šrámková