Po jarních prázdninách se konala tradiční matematická soutěž - Matematický klokan. Jak to u nás dopadlo?

Soutěž probíhá na všech školách v tentýž den. Na základních školách se soutěží ve čtyřech kategoriích - Cvrček (2. a 3. ročník), Klokánek (4. a 5. ročník), Benjamín (6. a 7. ročník), Kadet (8. a 9. ročník). Úlohy jsou rozděleny do tří skupin, za 3, 4, a 5 bodů. Soutěžící vždy vybírají jednu z několika možných odpovědí. Při správné odpovědi se příslušný počet bodů přičítá, při nesprávné se jeden bod odčítá, při žádné odpovědi se ani neodčítá ani nepřičítá. Aby se nestalo, že někdo ze soutěžících bude na konci hluboko pod nula body, dostává každý Cvrček hned na startu 18 bodů a ostatní kategorie bodů 24. Maximální počet bodů pro Cvrčky je 90 bodů, pro ostatní kategorie 120 bodů.
Výsledky za školu se odesílají okresnímu koordinátorovi, který je dále zpracovává a odesílá. Po několika úrovních zpracování jsou pak vytvořeny výsledky republikové.

A takto dopadl klokan u nás (pořadí na dalších místech bude k dispozici ve škole):

Kategorie:  Cvrček    
1. Viktorie Komárková III. 56
2. Anastázie Tokarová III. 49
3. Nicolas Červeňák III. 40
       
Kategorie: Klokánek    
1. Anna Šulanová IV. 54
2.-3. Veronika Bartošová V. 52
  Daniel Dohányos IV. 52
       
Kategorie:  Benjamin    
1. Adam Habart VII. 89
2. Jakub Kolář VII. 80
3. Valerie Martínková VII. 78
       
Kategorie:  Kadet    
1. Václav Sedláček IX. 50
2.-3. Taťjana Argamak VIII. 42
  Dominika Hálová IX. 42