V pondělí 26. 9. a v úterý 27. 9. vyrazili žáci I. a II. stupně na návštěvu Hornického skanzenu ve Stříbře.

Po té, co je autobus vyložil u hotelu Branka, podnikli naši důlní badatelé cestu podél řeky. Ve skanzenu už na ně čekali průvodci z Hornicko-historického spolku a také důlní vláček.

Teď už všichni ví, jak vypadají důlní vozy, vrtací kladiva, různé typy okovů, hydraulický a mechanický výklopník, důlní nakladače různých typů či vrtací soustavy. Také rozdíl mezi minerálem a minerálkou je všem jasný. :)

Ve štole Prokop se nikdo neztratil a po návratu do školy nás hornický dorost zdravil "Zdař Bůh!"foto: Romana Chramostová, Lenka Bártíková, Jaroslava Radošováfoto: Kateřina Šrámková, Michaela Martincová, Martina Prokopová, Petr Bártík

Děkujeme členům Hornicko-historického spolku, že nám návštěvu umožnili a věnovali dětem svůj čas.