Ve čtvrtek nás navštívilo Divadélko pro školy z Hradce Králové, na jehož vystoupení se u nás ve škole vždycky těšíme.

Pro první stupeň byla určena hra Pohádky z našeho statku. Jedná se o kombinované loutkoherecké představení, vyprávění ze života domácích zvířátek, ztvárněných maňáskovými loutkami, kterým dodává život především komunikace s živými herci i dětmi z publika. Ústřední postavou je pes Voříšek, který seznamuje děti se životem na venkovském statku, společně prožívají dobrodružství, vypátrají zloděje slepic, naučí se řeči jednotlivých zvířat a vytrestají neposlušného berana Matese. Kromě toho se děti dozvěděly o významu a smyslu chovu domácích zvířat, jak se k nim lidé mají chovat, poznaly, že bez práce nejsou koláče a že lhát a podvádět se nevyplácí.

Pro starší žáky byla tentokrát vybrána Divadelní učebnice aneb české divadlo 20. století. Jednalo se o soubor ukázek z několika divadelních her významných autorů, mapující období od vzniku samostatného Československa až po současnost, formou neobvyklé výukové hodiny. A tak druhostupňáci viděli ukázku ze hry Osvobozeného divadla Don Juan & comp., Čapkovy Války s mloky, seznámili se Semaforem a dílem Suchého a Šlitra. Objevila se ukázka z Balady pro Banditu brněnského divadla Husa na provázku a došlo na i na Vyšetřování ztráty třídní knihy z repertoáru Divadla Járy Cimrmana.
foto: Petr Bártík

http://www.divadelkoproskoly.cz/