GO kurz - den 2. - odpoledne

Po rajské s knedlíkem šli školáci odpočívat (někteří aktivně) a přípravka vyrazila plnit další ze sady úkolů. Jak už to tak bývá, děti objevily další hřiště. Cestou zpět pak trpaslíci ukazovali, kudy vedla cesta terčového závodu. Na pokraji sil dorazili do Dřeváku, jak jinak než na svačinu.

Před druhou hodinou dorazily složky integrovaného záchranného systému - tachovští profesionální hasiči a záchranná služba. Jako překvapení přijeli také Karel Bobál se svým vlčákem Charusem a policejní psovod Petr Zifčák s Hektorem.

Nejprve jsme tedy sledovali ukázku výcviku policejního psa, záchranu tonoucího, včetně příjezdu a práce záchranné služby a následně i zásah policejního psa vůči prchajícímu lupiči Lojzovi.

Mezi tím byl proveden výsadek hasiče do špice smrku, abychom mohli sledovat záchranu osoby ve výšce pomocí plošiny a slaňování. A začal se zvedat vítr ...Po svačině se začali zájemci věnovat lukostřelbě pod vedením členů Lukostřeleckého klubu Druztová. I když výcvik na chvíli přerušil déšť, střelce to neodradilo. A jak je vidět z fotografií, zastříleli si malí, velcí i dospělí. A těch sázek, co proběhlo. :)O večeři se tentokrát musely postarat děti samy. Buřt či polopárek a oheň. Někteří strávili u ohniště pár minut, jiní si dali záležet a opékali dlouhou dlouhou dobu. Pokyn byl jasný, najezte se pořádně, druhá večeře nebude a den také ještě nekončí.Začalo se stmívat a Dřevák se rozezněl zvukem kytarových strun a zpěvem Barunky a Kuby Kolářových. Pokud získám jejich souhlas, vložím alespoň malou ukázku toho, co se během cca půl hodiny odehrávalo.Konečně se setmělo. Kdyby nezlobilo jedno pohybové čidlo, byla by před Dřevákem tma tmoucí. A ta byla třeba, protože nás čekala ještě Ohňová show v provedení Lukáše Vávry, Petra Hrušky a Standy Bízka. Většina dětí, které s námi ještě na GO kurzu nebyly, neměla moc šancí vystoupení dříve zhlédnout. Prvňáci nadšeně tleskali a prohlásili, že tohle se musí naučit. Takže za dva roky?... a byl čas najít ve tmě svoji postel, svůj spacák a prospat se do dalšího dne.