Od 14. 10. přechází celá škola na distanční výuku. Souhrnné informace pro 1. - 9. ročník.

 • Distanční výuka bude probíhat v období 14. - 23. 10. 2020.
 • Součástí výuky jsou online hodiny 
  • 1. - 4. roč. - využije stejně jako na jaře prostředí https://meet.jit.si/ , kde není nutné složité přihlašování (podrobnosti níže) - rozvrh online hodin se dozvíte od třídní učitelky
  • 5. - 9. roč. využívá prostředí Google Meet (odkaz je dostupný v záhlaví Google Učebny „… na dálku“, případně v jiné (vyznačené) Google Učebně – hodiny budou probíhat dle daného rozvrhu (dostupný i na webu školy www.zsstraz.cz
  • Účast na online hodinách je povinná, pokud se žák/zákonný zástupce nedomluví s vyučujícím jinak. Neúčast na online hodině je třeba řádně omluvit (provádí rodič do 48 hodin). Předem domluvený jiný způsob plnění online hodiny není považován za absenci.
 • Učivo na daný den bude vždy nejpozději večer dne předchozího dostupné v týdenním plánu na školním webu (pravé menu – stránka třídy – záhlaví třídy TPx – 2020/21 nebo u 1. - 4 roč. TP na daný týden) – vypracování úkolů z týdenního plánů je rovněž povinné.
 • Svačiny a obědy jsou odhlášeny.
 • Žáci a rodiče mají možnost kontaktovat vyučující prostřednictvím e-mailu (přehled e-mailů byl součástí dotazníku k distanční výuce na začátku školního roku, email je vždy ve formě Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) či jiným dohodnutým způsobem (Messenger, WhatsApp).

Pro připojení ke meet.jit.si je třeba:

 • ODKAZ: na místnost (případně heslo) - zašle vám paní učitelka
 • při připojení z počítače nebo notebooku
  • kamera, mikrofon, sluchátka nebo reproduktory)
  • kliknutím na odkaz se přímo připojíte
  • jen je třeba povolit použití kamery a mikrofonu
 • při připojení z mobilu nebo tabletu:
  • je třeba si stáhnout a nainstalovat aplikaci (zdarma): odkazy na obchody https://jitsi.org/downloads/ 
  • kliknutím na odkaz se připojíte
  • v aplikaci je třeba také povolit použití kamery a mikrofonu
 • A pak potřebujete mít domluvený ČAS, kdy se sejdete. To také nechám na vás a paní učitelce.

Pro připojení ke Google Učebně a Google Meet je třeba:

 • přihlašovat se na https://www.google.com/ (vpravo nahoře modré tlačítko Přihlásit) výhradně prostřednictvím školní e-mailové adresy (…@zsstraz.cz)
 • při přihlašování se z mobilního zařízení (mobil, tablet) je třeba mít v zařízení staženou a nainstalovanou bezplatnou aplikaci Google Učebna a Google Meet (případně pro další práci Google Dokumenty) a přihlásit se k nim výhradně prostřednictvím školní e-mailové adresy (…@zsstraz.cz)
 • v případě problémů s přihlášením hledejte pomoc e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 Týden 26. – 30. 10. 2020

 • Celý týden jsou podzimní prázdniny (+ státní svátek) – neprobíhá ani distanční výuka.

 

Dle usnesení vlády 408 o krizovém opatření platí toto opatření do 1. 11. 2020 23:59.

Na tiskové konferenci po jednání vlády 12. 10. 2020 bylo řečeno, že se žáci I. st. vrátí do školy 2.11. 2020. Budeme doufat, že to tak skutečně bude. Stejně tak budeme doufat, že se do školy budou moci vrátit i žáci 2. st.

Stejně jako na jaře vás, rodiče, prosím, abyste dohlédli na to, že vaše děti budou dodržovat opatření nařízená vládou, zejména co se týká shromažďování osob. Zvláště není vhodné, aby se žáci vyšších ročníků scházeli ve větším počtu a s kamarády z jiných obcí. Udělejme, prosím, společně vše pro to, aby se nejen školní život mohl co nejdříve vrátit k normálu.

Další informace, případné změny (pokud by došlo ke změně opatření) budou zasílány na školní e-mail žáka, e-mail rodičů a budou zveřejněny na školním webu a školní FB stránce.