Co nás čeká v následujících týdnech.
Souhrn informací od MŠMT k následujícím týdnům:
  • Do školy se vrátíme nejdříve kolem půlky května. (podle Ústředního krizového štábu na přelomu května a června) - přesnější informace v tuto chvíli nemáme
  • Zápis do 1. třídy se bude konat bez účasti dětí - v době od 1. - 24. dubna 2020 - informace jsou dostupné na školním webu
  • Přijímací zkoušky na střední školy se budou konat nejdříve 14 dní po návratu dětí do školy, bude vyhlášen jen jeden termín + náhradní (např. pro případ nemoci dítěte) - rozsah přijímacích zkoušek zůstane tak, jak je zvykem - test z Čj a test z M.
  • O tom, že by se prázdniny krátily (tedy, že by školní rok pokračoval ještě v červenci), ministerstvo neuvažuje
  • Ošetřovné se týká rodičů dětí do 13 let (do dne 13. narozenin) - potvrzení pro zaměstnavatele vám vydáme ve škole

Vím, že za sebou máme zlomek toho, co je před námi. Snažíme se, aby výuka dětí probíhala i na dálku, snažíme se být se žáky v kontaktu. S těmi většími přímo, zejména prostřednictvím e-mailů, s těmi menšími prostřednictvím rodičů. Věřte, že denně každý z nás vyřizuje desítky telefonních hovorů, e-mailů, komunikací na Messengeru nebo WhatsAppu.

Vím, že je to náročné, pro vás, pro děti (a věřte, že i pro nás). Přesto se pokuste s dětmi zachovat určitý režim - třeba podle školního rozvrhu. Postupujte v krocích, tam kde je práce zadána na celý týden, pomozte jej dětem rozvrhnout. Ti větší by měli většinu práce zvládnout sami, veďme je k samostatnosti. Poradit ano, pracovat místo dítěte ne.

Od malých i velkých dětí vím, že by raději byly ve škole. Chybí jim pomoc učitelů, chybí jim kamarádi. I nám ve škole děti chybí. Budeme se snažit, abychom jim mohli zprostředkovat online konzultace a kontakt s vyučujícím i spolužáky (deváťáci to již testují).

Vážení rodiče, děkuji vám, že nám pomáháte. Ozvěte se, pokud se potřebujete na něco zeptat. Ozvěte se, pokud vám můžeme s něčím pomoci. Poskytujte, prosím, vyučujícím zpětnou vazbu o tom, jak to zvládáte, ať mohou v dalším období na vaše podněty reagovat.

Jsme tady pro vás a s vámi.

Hana Pilařová, ŘŠ