V úterý 21. ledna 2020 vyrazila trojice reprezentantů ve složení Linda Hrušková, Barbora Lízancová a Jan Pilař do Stříbra, aby se zúčastnila okresního kola Olympiády v českém jazyce.
Na všech 23 účastníků, kteří soutěžili v I. kategorii (žáci 8. a 9. tříd a příslušných ročníků víceletých gymnázií), čekal jazykový test a slohový úkol na téma "Kdybych měl(a) Aladinovu kouzelnou lampu".

Ziskem 35 bodů olympiádu vyhrála a postup do krajského kola vybojovala Linda, Honza skončil na sdíleném 7. - 13. místě se ziskem 29 bodů a Bára s 27 body na sdíleném 16. - 17. místě.

Všem třem děkujeme za reprezentaci školy, Lindě gratulujeme a držíme palce v krajském kole.

A co byste dělali vy, kdybyste měli Aladinovu kouzelnou lampu? Podělte se s námi v komentářích.