Ema Bártíková jako vítězka krajského kola jela 4. 9. reprezentovat naši školu do Brna. Zde se konal 10. ročník Republikového finále v Olympijském víceboji. Jedná se o 10 disciplín, které sportovci (jednotlivci i družstva) plní ve dvou dnech.

Ve středu se nacvičovalo slavnostní zahájení. Děti rozdělené podle barevných triček utvořily 5 olympijských kruhů. Učitelé a doprovod letopočet 2019. Čtvrteční den byl ve znamení disciplín: běh na 60 m, skok daleký, hod medicinbalem, přeskok přes švihadlo a shyby. V pátek přišly na řadu kliky, lehy-sedy, trojskok, hod kriketovým míčkem a běh na 1000 m. 

V kategorii dívek narozených 2009 soutěžilo 23 sportovkyň. Ema si v některých disciplínách vytvořila vlastní rekord a obsadila 17. místo.

Účastníci si mohli také vyzkoušet spoustu doprovodných akcí např. trampolíny, golf, fotbal, handbike. Největším zážitkem však bylo setkání s olympijskými vítězi - současnými i legendami českého sportu. 
Při organizaci se zapojila armáda a policie, díky jejichž pomoci soutěž pro více jak 600 sportovců proběhla hladce.

Doufejme, že se i v budoucnu budeme moci účastnit této krásné akce.