Týdenní plán 5. třídy

... aneb Jak to viděli páťáci


Ve čtvrtek 9. 2. 2023 zavítali do naší školy VÁCLAV LOJŠKA a ALEXANDER ANDREJS, dvojice herců Divadélka pro školy z Hradce Králové, aby nám společně s maňáskovými kamarády zahráli „Nové příběhy veverky Zrzečky“.

V první části vystoupení Zrzečka, jezevec Bohouš, zajíček Ušáček a ježeček Pícháček dokázali vypátrat, kdo ukradl hodinky panu hajnému, v druhé půlce pak společně vytrestali člověka, který se v lese nechoval správně. Měl totiž s sebou pytel plný odpadků a haraburdí, a protože byl líný odnést nepotřebné věci na skládku, zbavil se jich v lese.

Všichni jsme si humornou formou zopakovali, jak chránit přírodu a jak se chovat v lese, dozvěděli jsme se něco nového o ježkovi, strace či jezevci a společně jsme si i zazpívali několik písniček.

A co se nám líbilo nejvíce?

  • Líbilo se mi, jak zvířátka házela šišky po darebákovi. -- Dan --
  • Nejvíc se mi líbilo, jak zlá straka ukradla stříbrné hodinky a klíče. -- Jessica --
  • Mně se nejvíc líbilo, když zvířátka trestala pytláka (darebáka). -- Anelia --
  • Nejvíc se mi líbilo, jak straka ukradla hodinky. -- Patricie --
  • Nejvíc se mi líbilo, jak paní učitelka půjčila hercům klíče. -- Anička --


 
Společně zapsali žáci V. třídy a Mgr. Lenka Lapská