Konec školního roku už je na dohled a prvňáci mají za sebou deset měsíců školy. Dnes se v ní sešli i odpoledne, aby ukázali, co se za tu dobu naučili.

Připravili si krátké vystoupení složené z básniček a písniček. Hlavně ale chtěli ukázat, že už umí číst. Celý rok je v hodinách čtení a psaní provázela stonožka Agáta. Všechny ale překvapilo, že se objevila i na besídce a spolu s ostatními hosty si vyslechla pohádku z knížky Kotě z Kocourkova.

Po čtení čekalo na děti překvapení. Paní knihovnice děti pochválila a předala dětem šerpy na důkaz toho, že už jsou čtenáři, a Agáta ve svém batohu objevila knížky, které dětem také rozdala.

Děkujeme všem, kteří jste si našli čas a byli se svými dětmi v této významné chvíli.

foto: Jaroslava Pachlová