Kategorie: Aktuálně, Matematika

Co nám řekla statistika?

Na začátku prosince měli deváťáci za úkol malé statistické šetření, ve kterém zjišťovali, jak je to z dojezdností žáků do školy.

Jak vypadalo zadání výzkumného úkolu, se můžete dočíst ZDE.

A co se dá z výsledků zjistit?

• Ze 111 žáků jich pravidelně do školy dojíždí 60, což je 54 %
  • Průměrná doba potřebná na cestu do školy je cca 12 minut - v tomto čísle jsou započítáni i žáci ze Stráže, kterým cesta do školy trvá poměrně krátkou dobu
  • Maximální doba potřebná pro cestu do školy (veřejnou dopravou) je 31 minut - není tedy započítána doba potřebná k cestě na nádraží a z nádraží
  • V I. a ve III. třídě je hodně dětí ze Stráže
  • V VI. třídě je naopak pouze jeden strážský žák, ostatní dojíždějí a dokonce z devíti míst - jsou jen tři dvojice žáků ze stejného místa

Kromě tabulek deváťáci zpracovali i grafy (byl to jeden z úkolů) - většina rýsovala ručně (někteří velmi pečlivě a je radost si grafy prohlížet) někdo využil PC a možnosti Excelu.

Údaje, které žáci z devítky získali a zpracovali, byly spolu s dalšími argumenty sepsány do dopisu pro Krajský úřad Plzeňského kraje, ve kterém vyjadřujeme nesouhlas s návrhem Koncepce finanacování regionálního školství, který předložilo k diskusi MŠMT.