Kategorie: Aktuálně

V Praze je blaze

V úterý 25. 10. vyrazil celý druhý stupeň naší školy na exkurzi do Prahy. Po čtyřhodinové cestě vlakem jsme viděli Pražský hrad a jeho okolí, slavnou Zlatou uličku a díky krásnému výhledu jsme si mohli potvrdit, že se Praze zcela oprávněně říká stověžatá.

A co všechno jsme viděli? Postupně jsme prošli všechna nádvoří Pražského hradu, na vlastní oči jsme se přesvědčili, že pan prezident zrovna nebyl doma a pokračovali jsme prohlídkou chrámu sv. Víta a baziliky sv. Jiří. Do Starého královského paláce jsme se bohužel nepodívali, protože se právě připravuje předávání státních řádů ve Vladislavském sále (Kdo by chtěl vidět, oč jsme přišli, může se v pátek dívat na předávání v televizi). Naše exkurze pokračovala do Zlaté uličky, která je po nové rekonstrukci opravdu kouzelná. Domečky jako pro panenky, jen zboží v nich prodávané je trošku jiná cenová relace… Poté nás čekala už jen zpáteční cesta – opět čtyři hodiny ve vlaku. Dlouhé cestování většině z nás ale vůbec nevadilo, hrály se karty a bylo o čem povídat až domů do Stráže. Máte nějaké další poznatky, postřehy a připomínky? Sem s nimi!

, - odpovědět

budou fotky

icon , - odpovědět

A co jste nám přivezli??? :)