Kategorie: Aktuálně, Učíme se

Patronátní třída

Tento pojem se stal skutečností, kdy žáci sedmého ročníku začali spolupracovat s žáky ročníku prvního ve školním roce 2009/2010 na poli poznávání přírody kolem nás.

Spolupráce není sice příliš častá, ale existuje. Dnes už jsou všichni zase o něco starší a ze sedmáků jsou dospívající deváťáci a z prvňáčků jsou zběhlí a odhodlaní třeťáci.
Často pozorujeme přírodu, zkoumáme a sbíráme různé přírodniny, ale ještě moc neumíme vyhledávat jejich názvy a jiné informace v odborných knihách a encyklopediích. Proto jsme požádali starší spolužáky o rady. Jak na to? Práce ve skupinách se spoustou knih v pěkné učebně přírodopisu byla zajímavá a podařilo se nám společně vyhledat většinu názvů hub, mechů a jiných přírodnin.
Čtyři stateční třeťáci obětovali hodinu informatiky, aby mohli zkušenosti získané od svých starších kamarádů později předat dalším „přírodovědců" ve vlastní třídě.

Děkujeme za spolupráci všem žákům i paní učitelce Sinkulové. I málo stačí! Podívejte se.