Kategorie: Aktuálně, Učíme se, Učíme se

Vzpomínka na podzimní vycházku

Krásné podzimní dny nás, žáky 3. a 4. ročníku, vylákaly na vycházku. Cesta na Kozelčák je naší pravidelnou trasou za poznáváním přírody a pozorováním vysázené paseky borovičkami.

Žáci byli rozděleni do družstev a každé z nich plnilo nějaké úkoly pod vedením svého zvoleného vedoucího. Jak se ukázalo, tak vedoucí družstev to s některými členy neměli vůbec jednoduché. Zjistili jsme, že skupiny si musí příště lépe rozdělit práci, více si pomáhat a nespoléhat jen na jednotlivce. Hlavním úkolem bylo naučit se orientovat v přírodě. Světové strany nám přebíhaly každou chvilku jinam, střelka na buzole si také dělala co chtěla, sluníčko bylo ráno jinde než v poledne. Některé z našich stínů jsme museli rychle zaznamenat barvou, protože se nám také měnily. Byla to fuška. Hlavu nám zamotala hra s hádankou, kdy podle kroků a světových stran družstva tvořila obrázek. Ten byl pak ostatními vykreslován pomocí provázku podle krátkých záznamů (5S, 4V, 5J, 4Z). Musím říci, že i ten se motal. Podle fotografií je zřejmé, že žáci opravdu přírodu pozorovali, sbírali přírodniny a řešili zadané úkoly. Také jsme trochu sportovali a dováděli. Bylo znát, že žáci nejsou v přírodě poprvé, protože jejich chování doznalo zlepšení.
Z lesa se nám ani nechtělo. Nestihli jsme řadu radovánek, snad příště. Důležité je, že na pasece nám borovičky krásně rostou, snad už si budeme pamatovat světové strany a až se ukáže zase sluníčko, půjdeme na Kozelčák znovu, a to by bylo, abychom zase něco nového neobjevili.

, - odpovědět

Díky! 9