Kategorie: Aktuálně, Školní družina, Žáci a jejich práce

Nejdelší leporelo

Podívejte se, jak jsme vyráběli nejdelší knihu ve školní družině.

Co je to leporelo?

Leporelo je harmonikově skládaná kniha, zpravidla bohatě ilustrovaná, s minimem textu a nízkým počtem stran. Každá ilustrace se většinou nachází na samostatné straně. Jednotlivé strany jsou navzájem slepeny či sešity za boční okraj, takže celou knihu lze složit do balíčku nebo rozložit do dlouhého pruhu. (převzato z wikipedie)

O co nám šlo a co jsme chtěli?

Měli jsme krásné básničky o zvířatech (autor Jiří Pachl), každý si tedy vybral básničku podle svého zájmu a nakreslil k ní ilustraci. Chtěli jsme vytvořit nejdelší leporelo, přímo rekordní!

Jak to dopadlo?

Vytvořili jsme 52 ilustrací a rozložené leporelo je i s úvodní stranou dlouhé téměř 16 m (přesně 15,9 m). Máme ještě několik básniček v záloze, takže můžeme knihu "prodlužovat".

Tady jsou ukázky některých ilustrací a rozloženého leporela s některými autory ilustrací:

Malý dodatek od Lukáše P. a Matěje K., kteří než jsme nafotili rozložené leporelo, vytvořili pro děvčata tyto "objekty" z barevných dominových kostek. Poslední obrázek znamená - "co se honí klukům v hlavě". No, není to také poezie?

, leporelo odpovědět

Je to moc hezké

icon odpověděl(a)

Však jsi, Míšo, přispěla hezkými obrázky i Ty!

icon , - odpovědět

Moc hezké obrázky a už se moc těším, že si prohlídnu celé dlouuuuuhé leporelo. :)

Klučičí vyznání je také úžasné, ale neměli by mít kluci takhle před koncem školního roku v hlavě spíš matiku a češtinu? :)

icon odpověděl(a)