Kategorie: Aktuálně

Den lesa na ZŠ Stráž

Co se bude dít v pátek 27. května?

V pátek proběhne celoškolní projekt na téma LES. Jeho cílem je pochopení důležitosti lesa, provázanosti les - lesnictví, ochrany lesa, významu lesa pro rekreaci a turistiku, pro rybníkářství a rybářství, myslivost. Žáci se mají také seznámit s možnostmi zpracování a využití dřeva.

Jednotlivé třídy budou zpracovávat téma lesa z různých pohledů:

prvňáci a třeťáci - Roční období v lese
druháci - Rekreace a turistika
čtvrťáci a páťáci - Ochrana lesa
šesťáci - Rybníkářství a rybářství
sedmáci - Rok v lese, lesnictví
osmáci - Myslivost
deváťáci - Zpracování a využití dřeva

Žáci by si měli předem (doma) vyhledat informace k danému tématu a v pátek si je přinést do školy (zdrojem mohou být internet, encyklopedie, časopisy, fotografie ..)

Pomůcky, které budou děti v pátek potřebovat:
psací potřeby, pravítko, nůžky, pastelky, fixy, barevné papíry, tužka č. 1 (na frotáž), gumové rukavice

Co děti čeká?
1) Vytvoří plakát na dané téma
2) Při vycházce do přírody budou plnit různé hry a kvízy
3) Po návratu doplní svou prezentaci o výsledky z vycházky (zdařilé frotáže, barevné paletky ..) a také o své hodnocení
4) Svou práci budou prezentovat na nástěnce u ŠJ

Projekt bude ukončen mezi 12:00 a 12:30.

Vytvořeno na základě podkladů k projektu, které připravila Mgr. Ludmila Sinkulová