Kategorie: Aktuálně, Školní družina, Žáci a jejich práce

Naše foukací rakety

Zkuste si s námi vyrobit naši foukací raketu podle originální předlohy.
Raketky létají opravdu daleko. Jejich čas nastane při soutěžích na vesmírném karnevale. Ale už teď pilně trénujeme!

Vystřihovánka foukací rakety - předlohy http://wiki.rvp.cz/@api/deki/files/19127/=raketa.doc

Raketka s křídly

raketa.jpg

Foukátko

raketa1.jpg

Hotová raketka

IMG_2557.JPG

IMG_2555.JPG

Raketka s foukátkem

IMG_2559.JPG

IMG_2560.JPG

Start raketky

IMG_2551.JPG

Aktivity s raketkou

Průlet "planetou"

IMG_2568.JPG

Která doletí nejdále?

IMG_2577.JPG

Raketový park po několika zkušebních letech

IMG_2604.JPG

IMG_2562.JPG Místo foukátka ze čtvrtky můžete použít trubičku, která má menší průměr než raketka.

icon , =D odpovědět

No,to je bombáááá 4

icon odpověděl(a)

Snad jí Ráďa donese po všech letech a pádech nepochroumanou i domů, abyste si mohli zalítat (ale až po karnevalu)...

icon , - odpovědět

Tak naše raketka už lítá chodbou .. ale připadám si nějaká nešikovná .. jen slepit ten válec a mi dalo dost práce. Vidím, že letošní družináci jsou neskutečně šikovní (předpokládám sprábně, že si své stroje vyráběli??)

icon odpověděl(a)

Jen se špičkou jsem musela pomáhat a pak krotit nadšení, aby špička pořádně zaschla a při prvním fouknutí se neodlepila. My máme trošku fígl na skládání a lepení: předně používáme kartonové válečky (foukačky tedy nevyrábíme, uf) a na ty krásně obtočíme válec rakety a to jde pak samo. Případně se dá špička dolepit lepítky a troškou izolepy 5

icon , - odpovědět

To mi chcete jako namlluvit, že se trefujete (a trefíte) do takhle malého kroužku?? Mám pocit, že to chci vidět na vlastní (čtyři) oči.

icon odpověděl(a)

To je raketová rychlost (s komentářem, než jsem článek opravila, už tu reakce byla 3 !!!!!)
No jasnačka, máme přece už pořádný výcvik a tohle je brnkačka. Předvedeme klidně hned zítra ráno!

icon odpověděl(a)

Tak alespoň v rychlosti vám mohu konkurovat, protože kroužkem by moje raketa na 101% neproletěla :)

Takže jdu tisknout, slepovat a trénovat. 5

...proletí. Určitě!