Kategorie: Aktuálně, Školní družina, Žáci a jejich práce

Letíme!

Už je to tady. Kosmičtí turisté z družiny mají za sebou start rakety!

Raketa

Motivační výtvarná činnost k zahájení "letu do vesmíru".

Jsme tam všichni?

Mezi hvězdami.
Pomóc, potřebuji skafandr!

Spokojení kosmičtí turisté

Pomůcky:

velký arch papíru, kopírka, nůžky, pastelky, vodovky, fixy, tužka, bílý papír A4, barevné papíry, tyčinkové lepidlo

Provedení

• motivace: chystáme se na první start s naší kosmickou kanceláří, vejdeme se všichni do rakety?, jaké to asi bude?
  • z velkého archu papíru vystřihneme jednoduchý tvar rakety - musí být tak velká, aby se nám tam vešly portréty všech "cestovatelů" (my jsme slepili izolepou dva pruhy papíru, nahoře zašpičatěli, dolů přidali po stranách dvě "křidélka" a "hořící plyny" pod raketu z oranžového papíru)
  • všem "kosmickým turistům" okopírujeme ruce (stačí černobíle), nezapomeňte kopii hned podepsat, aby se dětem obrázky nepomíchaly
  • děti si namalují či nakreslí svůj portrét na bílý papír velikosti A4 a hlavu si vystřihnou
  • vystřihnou si okopírované ruce
  • děti si hlavu s mávajícíma rukama vlepí do rakety (ruce mohou i "plandat", konečná práce je plastičtější a dělá to dojem opravdu mávajících rukou)
  • z barevného papíru si děti vystřihnou "bublinu" a vepíší vzkaz nebo pozdrav se svým jménem a vlepí ke své hlavě (např. Je to tu lepší než na Zemi. Asi se nevrátím./ Zdravím maminku. Je tu hezky./ Udělalo se mi šoufl. - přilepeno k zeleně vybarvené hlavičce/ Jupí. Povedlo se./ Přivezu vám mimozemšťana.)
  • celou raketu pověsíme na velkou plochu a okolo přidáme vystříhané hvězdy

icon , 3, 2, 1 START! odpovědět

Chvilku jsem si "zaletěla" někam jinam a tady se zatím děje věcí!
za 1) básničku musím vytisknout k raketě
za 2) jsem moc ráda, že se vám raketa líbí, jen Kristýnce ještě přibyde skafandr
za 3) díky za komentáře

icon , =D odpovědět

Super raketa 5 5 5

icon , - odpovědět

Raketa je úžasná. Dnes jsem si ji při mezipřistání ve škole došla prohlédnout ve skutečné velikosti. A to je ještě lepší, než takhle na obrázku :)

I já Vás zdravím pane Zdeňku a děkuji Vám za to, jak pěkně komentujete dění v naší škole. :)

, Kosmické přání odpovědět

Ahoj kamarádi ve Stráži,
zdravím a přeji šťastný let. Zase jsem zabrouzdal v paměti a něco bych pro vás i rýmovaného měl, i když jsem rád, že bez rýmy. (Pozdravuji také paní vychovatelku Jarku i paní zástupkyni Hanku, kterou už také znám podle fotografií).

Kosmické přání

Holky, kluci na mou víru
rád bych letěl do vesmíru.

Až mi bude trochu víc,
chci se vydat na Měsíc.

Nevěříte? Na mou duši
chtěl bych přistát na Venuši.

Dnes však musím do školy
poctivě psát úkoly.

Neustále každou chvilku
opakovat násobilku.

Ale zítra, v tom se nepletu,
zde odstartuji svoji raketu.