Toto je stará neaktualizovaná verze webu. Pro vstup na nový web klikněte na https://www.zsstraz.cz
Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

Jedničky zachráněny!

V pátek večer a v noci zažili děti a rodiče ve škole drama.

Vše začalo celkem nevinně. Ve škole se v podvečer sešlo 52 zájemců o detektivní výcvik. Vyplnili si evidenční kartu detektiva, sejmuli svůj profil, vybalili proviant a vše naznačovalo tomu, že na centrále, ve studovně a v laboratoři zažijí klidnou noc při tréninku svých detektivních schopností pod vedením všehoschopného specialisty a jeho popleteného asistenta.

K dramatickému zvratu došlo ale již v průběhu prezence, kdy se za mocného řevu vřítila do centrály zástupkyně školníka. Ač byl specialista velmi schopný, v tomto případě byl bezradný a trvalo mu dlouho, než z ní vyrazil kloudnou odpověď. Bylo jasné, že hrozby, které se objevovaly v průběhu příprav spaní ve škole, temné síly podsvětí splnily. Z ředitelny byla uloupena speciální červená jedničková propiska paní ředitelky, bez které ve škole již nikdy nikdo žádnou jedničku nenapíše a tím pádem ani nedostane. Nevím, zda si všichni přítomní uvědomovali vážnost situace, panikařila zejména školnice, která byla nakonec asistentem vyvedena z centrály a předána do péče odborníků.

Plány se tedy změnily. Detektivové se rychle seznámili s prostředím, našli všechna místa z černobílých fotografií, vyřešili několik černých historek, poslechli si hlášení a pustili se do výcviku, aby byli připraveni na pátrání. Vytvářeli identikit (portrét zločince), snímali otisky prstů, psali speciálním neviditelným perem, učili se pracovat s šifrovacím kotoučem, zabývali se odorologií a grafologií. Místní detektivní týmy posílila i expertní skupina z Harrachova.

Na místo se vrátila již injekcí uklidněná školnice a mohlo být tedy přistoupeno k výslechu. Detektivové se dozvěděli, že pachatel byl vyšší a zřejmě štíhlé postavy, že se díky jejímu jekotu velmi rychle vzdaloval a že měl tu drzost pohybovat se po budově školy ve velkých zimních botách - považte NEPŘEZUTÝ! Na základě této charakteristiky byla vyloučena čtveřice podezřelých.

Výslech pokračoval v místnosti s počítači a byl zaměřen na popis obličeje. Detektivové se tak snažili sestavit portrét zločince na základě toho, že měl hubený obličej, strhané rysy, úzké rty, bambulatý nos a oblé uši.  Nakonec se ukázalo, že nejpodstatnější informací, kterou se detektivové v této fázi vyšetřování dozvěděli, bylo to, že pachatel měl brýle. Mohli tak vyloučit dalšího podezřelého.

Po rozšifrování vzkazu se pak pustili do temné noci hledat pět stop. Rozhodně to neměli jednoduché, čekala na ně nepříjemná setkání s kostlivcem a falešná stopa umístěná na lidských vnitřnostech. Polilo nás horko, když jsme si uvědomili, co bylo v pátek ve školní  jídelně k obědu. Játra. Ta která lidskému skeletu chyběla.

Když se všichni vrátili na centrálu, došlo k vysvětlování stop. Na základě otisku boty byl vyloučen podezřelý s malou nohou, díky vzkazu plného hrubek vyřadili detektivové profesora češtiny, ti kteří našli u nohou kostlivce zrzavé vlasy, doporučili sundat z nástěnky kartu tmavovlasého podezřelého. Zbývali dva zrzavci a u těch rozhodly nalezené otisky prstů.

Na centrále se začalo slavit a specialista se vydal do tmavé noci na velké zatýkání. Podařilo se a červená propiska se vrátila její majitelce. Jedničky ve strážské škole byly zachráněny.

Nezapomeňte se podívat do fotogalerie.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


icon , - odpovědět

doporučuji sledovat v dalších dnech tištěnou verzi Tachovského deníku (http://tachovsky.denik.cz/zpravy_region/jednicky-ve-strazske-skole-byly-zachraneny20110214.html)

icon odpověděl(a)

Vyšlo dnes 15. 2. v Tachovském deníku.
Článek již visí na nástěnkách ve škole.

odpověděl(a)

prosím zachovat pro skenování, když už ten aparát funguje :)

, - odpovědět

Taky jse nam to moc libilo a tesime se na pristi spani a dalsi akce skoly 9 10

icon odpověděl(a)

Vždyť jste také byly moc šikovné!

icon , =D odpovědět

My děkujeme vám!!! Těm,kteří vše tak skvěle připravili.
S Radečkem jsme si detektivování a spaní pořádně užili.
Díííííky móóóóóc 1 3 5 9 10
A fotky jsou vynikající 9

icon odpověděl(a)

Ani jsme nestačili s Ráďou prozkoumat naše kufříky...

icon , - odpovědět

Moc děkuji všem, kdo se akce zúčastnili. Tolik jsem si s vámi chtěla popovídat , věnovat se vám a také si to užít, ale ten hlas mě zradil. Přece jen jsme naplánovanou akci nechtěli zrušit a tak věřím, že příště to rozjedu s vámi naplno!!!
Díky, byli jste úžasní a fajn!

icon , - odpovědět

Děkuji všem, kteří s námi byli. Byli jste úžasní a těším se, že se s námi příště zase pustíte do nějaké zběsilosti. :)